خودروبر منجیل و چه کاربردی دارد؟

درحالی که صنعت حمل و نقل در تمامی حوزه‌ها و زمینه‌ها روز به روز پیشرفت می‌کند، نمی‌توان انتظار داشت که سیستم و شرایط حمل و نقل خودرو مانند گذشته‌های دور باقی مانده باشد. ضمن اینکه تولید روزافزون خودرو و افزایش تعداد آن‌ها نیاز به بهبود و پیشرفت حمل و نقل و جابجایی خودرو را بیشتر می‌کند. ارائه خدمات خودروبر و سرویس‌های حمل خودرو با ماشین‌ها و تجهیزات مخصوص براساس همین نیاز و ضرورت  ایجاد شده و ارائه می‌گردند. اکنون قصد داریم درباره اینکه اساسا خودروبر منجیل چیست و چه ویژگی‌هایی دارد و در چه مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

خودروبر منجیل چیست؟

خودروبر منجیل یا کفی خودروبر منجیل به تجهیزات و سیستمی گفته می‌شود که یک خودرو را کامل حمل می‌کند. این تجهیزات خودرو را مانند یدک‌کش روی زمین نمی‌کشند، بلکه امکان حمل و جابجایی خودرو را به‌صورت کامل و با تمام بدنه دارند. درواقع خودروبرها که انواع، ابعاد و اندازه‌های مختلفی دارند و برهمین اساس توان آن‌ها نیز متنوع است، نوعی کامیون با توان حمل بار بالای ۴ تن هستند. این تجهیزات که نوعی وسیله نقلیه محسوب می‌شوند از یک کامیون کشنده بزرگ با کوچک و بخش حمل بار که به آن کفی می‌گویند تشکیل می‌شود.

ابعاد و شرایط کفی خودرو منجیل با قدرت و توان کشنده متناسب است تا وسیله بتواند به‌راحتی بار خودرو یا خودروهایی که حمل می‌کند را تحمل کرده و در مسیرهایی با شرایط گوناگون به مشکل برنخورد. بخش کفی یا حمل بار خودروبر منجیل مجهز به تجهیزات مخصوصی است که خودرو را کاملا در جای خود محکم و فیکس کرده تا حین حرکت دستگاه مشکلی ایجاد نشود. این تجهیزات ایمنی درمورد خودروبرها بسیار مهمند. به خودروبر گاهی ماشین ‌بر یا کامیون حمل ماشین نیز می‌گویند.

مهم‌ترین کاربرد خودروبرهای منجیل ؟

خودروبرهای منجیل کاربردهای مختلفی دارند و مزایای استفاده از آن‌ها باعث شده است که این کاربردها بیشتر و بیشتر شود. به‌طوری که امروزه استفاده از انواع خودروبر بسیار رایج و معمول است. مهم‌ترین کاربردهای خودروبر منجیل عبارتند از:

 • حمل خودروهای تصادفی و خراب که قادر به حرکت نیستند

به‌ کمک خودروبرهای منجیل می‌توان خودروهای خراب که دچار مشکل جدی در شهر منجیل شده و قادر به حرکت نیستند، همچنین خودروهای تصادفی را به تعمیرگاه رساند. خودروبرها برای انتقال خودروهای تصادفی یا خراب به خارج از شهر نیز ارسال می‌شوند.

 • حمل خودروهای صفر

حمل و نقل و انتقال خودروهای صفر از جهات مختلفی اهمیت دارد. از این جهت که موتور خودرو نباید از حدی بیشتر کار کند، چرا که پس طی مسافتی مشخص دیگر خودروی صفر محسوب نمی‌شود. دیگر اینکه اگر روی بدنه خودرو یا داخل کابین آن مشکلی ایجاد شود بر قیمت خودرو تاثیر منفی بسیاری می‌گذارد. بنابراین باید در حمل و نقل این خودروها دقت بسیاری داشت. حال اینکه نیاز به انتقال خودروهای صفر از شهر منجیل به شهر دیگر یا در داخل شهر بسیار زیاد اتفاق می‌افتد. در این مواقع استفاده از خدمات خودروبر منجیل بسیار مفید است.

 • حمل خودروهای لوکس، گران‌قیمت یا کلکسیونی

برای جابجایی این نوع خودروهای سواری نیز دو عامل باعث می‌شود که نیاز به خودروبر منجیل داشته باشیم. یک اهمیت حفظ سلامت خودروها چه از نظر فنی و چه از نظر ظاهری و اینکه گاهی بعضی از خودروهای کلکسیونی قادر به حرکت نیستند و تنها برای نمایش به‌کار می‌روند. خودروهای مدرن و لوکس گران‌ قیمت البته این مشکل دوم را ندارند، اما طی مسافت طولانی این خودروها را به یک خودروی با کارکرد بالا تبدیل می‌کند که بر قیمت آن‌ها تاثیر دارد. بنابراین برای جابجایی انواع خودروی گران قیمت کلاسیک یا مدرن نیز از این خدمات استفاده می‌شود.

به این کاربرد می‌توان حمل و جابجایی خودروهای کلاسیک که تبدیل به دکه، رستوران یا کافه خیابانی یا هر فروشگاه مشابهی می‌شوند را نیز اضافه کرد. خودروبرهای منجیل می‌توانند مینی‌ون‌هایی که در این موارد استفاده می‌شوند را به‌راحتی جابجا کنند.

 • حمل خودروهای بدون پلاک

گاهی بعضی خودروها در پروسه خرید و فروش قرار دارند و هنوز پلاک نشده‌اند. مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی تردد خودروی فاقد پلاک در سطح شهر منجیل یا جاده‌های بین شهری ممنوع است. بنابراین برای انتقال خودروی فاقد پلاک نیز بهتر است از خودروبر منجیل استفاده کرد.

 • حمل ماشین آلات کشاورزی سنگین

بعضی از ماشین آلات کشاورزی تنها برای کار در زمین‌ها زراعی مورد استفاده قرار می‌گیرند و شرایط حرکت در جاده‌های بین شهری را ندارند. برای حمل این ماشین آلات نیز از خودروبر منجیل استفاده می‌شود.

 • حمل تجهیزات و ماشین آلات راه‌سازی

از آنجا که امکان حرکت و تردد بعضی از ماشین آلات راه‌سازی در جاده‌های بین شهری یا درون شهر وجود ندارد، حمل و نقل و جابجایی این تجهیزات با خودروبر منجیل صورت می‌گیرد.

 • حمل و جابجایی خودروهای فرسوده

احتمالا شما هم در همسایگی خود یا در مسیر منزل و محل کار، با خودرویی که سال‌ها در یک جای مشخص پارک شده مواجه بوده‌اید. خودرویی که از شدن فرسودگی و قدمت قادر به‌ حرکت نیست اما جایی را در خیابان‌ها و کوچه‌ها اشغال نموده است. در این مواقع با خودروبر منجیل حمل شده و به پارکینگ خودروهای فرسوده حمل می‌شود.

در این بین می‌توان به این مورد نیز اشاره کرد که جابجایی بخشی از بدنه و شاستی خودرو بین سایت‌های تولید کمپانی‌های خودروسازی نیز توسط خودروبر انجام می‌شود. به‌این ترتیب که ممکن است لازم باشد بخشی از تولیدات یک کارخانه خودروسازی، به‌صورت نیمه آماده بین دو سایت تولیدی آن در دو شهر منجیل و سایر شهر ها جابجا شود. این جابجایی را توسط خودروبر منجیل انجام می‌دهند. بنابراین کاربرد این تجهیزات و خدمات بسیار زیاد است و بخشی از صنعت حمل و نقل را به خود اختصاص می‌دهد.

انواع خودروبر tehran منجیل و کاربرد آن‌ها

کاربردهای مختلف خودروبرهای منجیل، نیاز به تنوع ماشین‌ها و تجهیزات اینکار را بیشتر می‌کند. یعنی هریک از کارهایی که ذکر شد با یکی از انواع خودروبر انجام می‌شود. به‌طور قطع نمی‌توان همه این کارهای مختلف را با یک نوع وسیله انجام داد. انواع خودروبر منجیل که برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد عبارتند از:

 • خودروبر تکی

کفی خودروبر تکی همانطور که از نامش مشخص است تنها می‌تواند یک خودرو را حمل کند. کامیونت کشنده کفی با برندها و مدل‌های مختلف دیده می‌شود که همه قدرت کشندگی بیش از ۴ تن یا حداقل ۴ تن را دارند. به کفی این مدل خودروبر نیز کفی دکل‌دار می‌گویند. این نوع کفی، به یک قلاب یا وینچ مجهز است که به کمک آن خودرو را بلند کرده روی کفی می‌گذارند. البته اغلب به یک سطح شیب‌دار متحرک یا جمع شونده نیز مجهزند که در بعضی موارد خودرو را به کمک آن بالا و پایین می کنند.

 • تریلر خودروبر

تریلرهای خودرو بر همانطور که از نامشان مشخص است، قادر به حمل خودرو در ابعاد بزرگتری هستند. این وسایل نیز مانند کفی‌ها از دو قسمت کشنده و محفظه بار بهره می‌برند که بخش حمل بار ممکن است گنجایش ۶ یا ۸ خودرو را داشته باشد. معمولا قدرت و توان کشنده نیز با گنجایش باربر متناسب است. از تریلرها عمدتا برای حمل و نقل خودرو در مسافت‌های طولانی‌تر و جاده‌های بین شهری استفاده می‌شود.

به‌طور کلی هر دو نوع خودروبر باید به برخی استانداردها مجهز باشند. مهم‌ترین این استانداردها تامین ایمنی خودرو است. به‌این ترتیب که خودرو پس از قرار گرفتن روی کفی یا قسمت بار، امکان ثابت و محکم شدن داشته باشد و با خطر یا احتمال حرکت آن روی کفی مواجه نشویم. (این موضوع باتوجه به خطراتی که می‌تواند برای دیگر رانندگان در جاده یا خیابان ایجاد شود اهمیت بسیاری دارد.)

همچنین بهتر است هنگام انتقال خودرو روی کفی تکی به برخی موارد دقت کرد. اگر خودرو با دکل یا وینچ منتقل می‌شود،‌در انتخاب ضخامت زنجیر و مقاومت آن دقت لازم صورت گیرد. همچنین زنجیر یا سیم نگه‌دارنده خودرو طوری استفاده شود که بدنه آن آسیب نبیند.

مزایای استفاده از خدمات خودروبر منجیل

مزایای متعدد و زیاد بهره‌بردن از خودرو بر منجیل و خدمات مرتبط با آن است که باعث کاربردهای روزافزونش می‌شود. به‌طوری که امروزه کاربران این نوع خدمات تنها نمایشگاه‌دارها، کارخانه‌ها و کمپانی‌های تولید خودرو یا مجموعه‌های مشابه نیستند و خودروبرها کاربران شخصی زیادی هم دارند. همچنین بسیاری افراد درمواقع لازم استفاده از کفی خودروبر را به استفاده از یدک‌کش ترجیح می‌دهد. برخی از مهم‌‌ترین مزایای خودروبر عبارتند از:

 • امنیت بیشتر

با استفاده از خدمات حمل خودرو منجیل، خودروها با حفظ امنیت بیشتری حمل می‌شوند. به‌کمک این خدمات نگرانی از آسیب دیدن خودروهای صفر، خودروهای لوکس و گران قیمت، خودروهای کلکسیونی و … در مسیر وجود نخواهد داشت. همچنین مرکز ارائه خدمات خودروبر باید با ارائه بیمه‌نام بار سفارش شما را انجام دهد. این بیمه‌نامه تضمین می‌کند که درصورت بروز خسارت، بیمه آن را پرداخت خواهد کرد. بیمه‌نامه‌ای که ضمانت خسارات ناشی از سرقت و یا هر آسیب وارده تحت تاثیر انتقال و جابجایی را پشتیبانی می‌کند.

 • تامین آسایش و راحتی کاربران

این سیستم حمل خودرو آسایش راحتی کاربر را فراهم کرده و دغدغه‌های موجود برای جابجایی خودرو را ازبین می‌برد. همچنین درمورد خودروهای خراب شده که نیاز به تعمیر دارند یا خودروهای تصادفی، شما می‌توانید به راحتی و با سرعت بیشتر خودرو را به تعمیرگاه منتقل نمایید. تنها کافی است که به دردسرهای بوکسل کردن خودروهای خراب یا تصادفی در گذشته فکر کنید تا اهمیت این آسایش و راحتی را دریابید. ضمن اینکه سیستم مکانیزه کفی حمل خودرو منجیل نیز فرآیند کاربرد و استفاده راحتی دارد.

 • جلوگیری از آسیب دیدن بیشتر خودرو

ممکن است خودروی خراب یا تصادف کرده شما با مشکلی مواجه باشد که حرکت بیشتر آن مشکل را تشدید کرده یا اینکه برای قطعات دیگر دردسر ایجاد کند. حمل خودرو منجیل از این طرق مانع از این آسیب بیشتر می‌شود. همچنین درمورد خودروهای ارزنده، مانع از کارکرد بیشتر و بی‌دلیل خودرو و قطعات مصرفی آن‌ها می‌شود.

 • توسعه کسب و کار

نمایندگی‌های مجاز و نمایشگاه‌های خودرو درصورت استفاده از خودروبرها، می‌توانند به کسب و کار خود توسعه داده و خرید و فروش و معاملات‌شان را خارج از شهر یا محدوده زندگی‌شان گسترش دهند. همچنین ارائه خدمات حمل در منجیل تا درب منزل برای افزایش اعتبار مجموعه بسیار مفید است.

بنابر آنچه گفته شد، مهمترین مزیت خودروبر را باید تامین ایمنی و سلامت هرچه بیشتر انواع خودروی سواری حین حمل و نقل آن‌ها دانست. البته باید به این مهم نیز اشاره کرد که استفاده از سیستم‌های حمل خودروی استاندارد و مدرن نیز در بهره‌مندی از این مزایا موثر است. یه‌این معنی که کفی خودروبرهای قدیمی و ساده ممکن است تا این حد مطمئن و امن نباشند. همانطور که یدک‌کش‌ها نمی‌توانند به‌اندازه خودروبرها قابل اعتماد و اطمینان باشند.

نکاتی که هنگام اجاره خودروبر باید به آن‌ها دقت کرد

خودروبر مزایای متعددی دارد و این روزها کاربردهای مختلفی پیدا کرده است. با کمک سیستم حمل خودرو می‌توانیم خرید و فروش خود را در شهرهای دیگر نیز انجام دهیم و نگرانی بابت حمل و نقل و انتقال خودروی معامله شده‌ نداشته باشیم. مزیتی که ضمن افزایش گستره فعالیت نمایشگاه‌های ماشین، امکان خرید خودرو از بازاری متنوع‌تر و گسترده‌تر را افزایش می‌دهد.

همچنین به کمک این سیستم فعالیت خودروسازان بین سایت‌های مختلف‌شان در شهرهای دیگر ساده‌تر و راحت‌تر می‌شود. اما باید اضافه کرد که بهره‌مندی از این مزایا نیازمند کمک گرفتن از مرکزی که خدمات مناسب و استانداردی ارائه دهد است. درواقع خودروبرها، چه از نوع تریلی و چه تکی باید سلامت، مدرن و مجهز باشند تا بتوانند عملیات حمل و نقل خودروها را کامل و بی‌نقص انجام دهند. خراب بودن خودروبر (کامیونت یا کشنده) می‌تواند دردسرهای زیادی برای مالک خودرو ایجاد کند.

درصورت وجود خرابی در بخش باربری یا کفی نیز احتمال آسیب دیدن خودروها بالا می‌رود. ضمن اینکه سلامت نبودن بست‌ها و نگهدارند‌ها خطرات متعددی برای خودرو و دیگر رانندگان سطح خیابان و جاده همراه دارد. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی، باید از مرکزی مجهز، استاندارد و مجاز برای حمل و نقل خودروی سواری خود کمک گرفت. مرکزی که نسبت به انتقال خودروی شما با سلامت کامل، تعهد کافی دارد.

سخن پایانی

درنهایت باید گفت، استفاده از خودروبر منجیل به‌دلیل مزایای متعدد مانند حفظ امنیت و سلامت سواری‌ها، همواره توصیه می‌شود. بهتر است هنگام تصادف‌های رانندگی یا خراب شدن خودرو حتما از سیستم حمل کامل خودرو به‌جای یدک‌کش کمک بگیرید تا هم سرعت انتقال بیشتر باشد و هم امنیت کامل خودرو و دیگر خودروهای موجود در جاده و خیابان و راننده‌های آن‌ها تامین شود.

همچنین توصیه می‌کنیم خدمات مدنظر خود را از مراکز مجاز و معتبر دریافت کرده و درمورد نکات مهمی مانند بیمه شدن خودروها در مسیر انتقال صحبت کنید. دقت کنید که مرکز انتخابی شما سابقه خوب و مناسبی داشته باشد و از تجهیزات و امکانات به‌روز و مدرن استفاده کند. همچنین راننده‌ها و کارکنان مرکز نیز تخصص و تسلط لازم را روی کار خود داشته باشند.

سایر خدمات خودروبری ما

نام شهر ردیف نام شهر ردیف
خودروبر رامسر 7 خودروبر منجیل 1
خودروبر تاکستان 8 خودروبر گیلان 2
خودروبر کرج 9 خودروبر رشت 3
خودروبر آستارا 10 خودروبر انزلی 4
خودروبر منجیل 11 خودروبر لاهیجان 5
خودروبر رودبار 12 خودروبر کوهین 6
تماس سریع